Özel Tatil Destinasyonları

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte yine, hepimizin aklına aynı soru düşmeye başladı. Bu sene yaz tat ...

Özel Tatil Destinasyonları

Özel Tatil Destinasyonları
Kategoriler:

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte yine, hepimizin aklına aynı soru düşmeye başladı. Bu sene yaz tatili için nereye gitsem?

Bu zorlu soruya cevap vermenizde 2019 yılında sizlere yardımcı olmak istiyoruz. O yüzden bizlerde, sunduğumuz çeşitli seçkin hizmetlerimizle seyahatinizin sadece uçuş kısmında değil her alanında yanınızda olan World Wide Transports olarak sizlere her sene, yaz aylarında en çok tercih edilen tatil destinasyonlarımızı açıklamaya karar verdik. İşte uçak ve yatlarımızın her yaz en çok kullanıldığı rotalar:

İspanya

İspanya bir tatil destinasyonu olarak son yıllarda Türkiye’den gittikçe daha çok ilgi gören bir rota. Balear Adaları’ndan Kanarya Adaları’na, İbiza’dan Minorka’ya kadar pek çok İspanyol adası her sene ülkemizden çok sayıda misafir, ağırlıyor. Şirketimiz tarafından bu rotalara tahsis edilen ulaşım araçlarımızın sayısı da son yıllarda bir hayli artış gösterdi.

Tabi ki de kimse İspanya’nın Akdeniz içerisinde bulunan sayısız, efsanevi güzellikteki adalarını göz önüne alınca turist sayısındaki bu artışı garip karşılamıyor. Kilometrelerce pürüzsüz kumdan oluşan plajlar, masmavi sular ve uygun fiyatlar her tatil severi kolayca kendine cezbedip, İspanya’yı bu yaz mükemmel bir tatil destinasyonu yapabiliyor. Ana kara İspanya’nın tarihi güzellikleri, mükemmel mutfağı ve cana yakın insanlarını da düşünürsek İspanya bu yaz sizlerin de kesinlikle tercih etmesi gereken bir tatil seçeneği olarak listemizde kendine yer buluyor.

Fransa

Fransa açıkçası kendisini tanıtmamıza gerek bile olmayan bir tatil destinasyonu. Dünya’nın en çok turist alan ülkesi sıfatını yıllardır elinde bulunduran ülke, geçen sene tamı tamına 87 milyon turiste ev sahipliği yapmış bulunmakta. Peki Dünya’da tatil denilince ilk akla gelen Fransa nasıl özel tatil destinasyonları listemizde kendine yer bulabildi?

Cevabımız ise çok basit. Fransa özgün dokusu ile her insanın tatil isteğine cevap verebilen, adeta sihirli bir destinasyon. İsterseniz Alplerde kayak yapıp, Alp dağlarının ünlü kulübe otellerinde konaklayabilirsiniz, isterseniz Fransa’nın kırsal kesimlerinde bisiklet turlarına çıkabilirsiniz, isterseniz Fransa’nın ünlü sahillerinde denize girebilirsiniz, isterseniz şatolarda konaklayabilirsiniz, isterseniz de Dünya’nın en prestijli müze ve tarihi alanlarında gezintilere çıkabilirsiniz. Kısacası Fransa her insanın kendine göre özel bir tatil geçirebileceği, sizlerin de bu sene kesinlikle ziyaret etmeniz gereken bir ülke.

Yunanistan

Komşumuz Yunanistan, son yıllarda, ülkemizde, tatil denilince akla gelen ülkeler arasında hızlıca yükselen başka bir isim. Pek çok metropolümüze sadece birkaç saat uzaklıkta olması, uçak gibi seçeneklere ek olarak tekne turları ve kiralık yatlar ile gidilebilmesi gibi seçenekler bu yükselişin nedenlerine örnek gösterilebilir.

Tabi ki de Yunanistan’ın güzelliği göz kamaştıran sahilleri, bizim damak tadımıza benzeyen ama bir o kadar da egzotik olan mutfağı, diğer tatil destinasyonlarına göre fiyatının uygunluğu gibi özellikler de Yunanistan’ı tatil destinasyonu olarak öne çıkaran nedenler arasında. Medeniyetin doğum yeri olarak adlandırılan Yunanistan böylece gerek doğal gerek tarihi güzellikleri ile bu yazın özel tatil destinasyonları listemizde kendine yer buluyor.

İtalya

Antik yapılar, göz dolduran bir tarihi geçmiş, mükemmel sahiller, parmak ısırtan mutfak ve büyüleyici insanları ile İtalya kesinlikle listemizin başka bir vazgeçilmezi. İsterseniz binlerce tarihi yapısını gezebileceğiniz, isterseniz müzelerinde sayısıyız sanat eserine göz gezdirebileceğiniz veya gündüz sahillerinde gece ise gece kulüplerinde kendinizi kaybedebileceğiniz İtalya, her türden tatile imkan veren bir ülke.

Roma, Florence, Venice, Tuscany, Sardinia gibi pek çok göz kamaştırıcı şehir bu yaz İtalya’da sizleri bekliyor. Ziyaret etmeyi sakın ihmal etmeyin.

Karayipler

Hepimizin aklında Karayipler denilince aşağı yukarı benzer bir görüntü canlanmaktadır. Dünya’nın en güzel adaları, en temiz, en zevk verici plajları, her milletten insanın uzandığı, kilometrelerce giden kumsal, yemyeşil bir doğa ve mükemmel bir tatil deneyimi. Bu hayalde ise kesinlikle haklıyız. Karayipler saydığımız bu şeyleri içermekle kalmayıp, çok daha fazlasını bizlere sunmaktadır. Ama bizim Karayipler’i özel tatil destinasyonları listemize almamızın nedeni tamamen farklı. Karayipler kış aylarında yaz tatili yapabileceğiniz sayılı yerlerden biri. Yaz sıcaklarını Aralık ayından başlayarak Mayıs ayına kadar yaşayan bölge, kış tatilinde denize girmek isteyenler için adeta bir cennet. Bu sebeple Karayipler önümüzdeki kış aylarında ziyaret etmeniz gereken tatil destinasyonu olarak listemizde kendine yer buluyor.

+90 850 885 05 20