Dassault Falcon 7X / 8X / F7X / F8X

Uzun menzilli Falcon 8X  üç motorlu jet, Dassault markasının başarılı Falcon 7X‘in halefidir v ...

Dassault Falcon 7X / 8X / F7X / F8X

Uçak Özellikleri

Kabin Yüksekliği: 1.88 m / 6 ft 2 In
Kabin Uzunluğu: 13 m / 42 ft 8 In
Cabin Genişliği: 2.34 m / 7 ft 8 In
Yolcu Kapasitesi: 14
Motor Sayısı: 3
Kabin Ekibi: 2+1

Uçak Detayları

Uzun menzilli Falcon 8X  üç motorlu jet, Dassault markasının başarılı Falcon 7X‘in halefidir ve menzili daha yüksektir.

Fransa merkezli havacılık şirketi Dassault Aviation, Falcon 8X uzun menzilli jetini dünyadaki en gelişmiş işletme jeti olarak dizayn etmiştir. Yeni başlayanlar için 7X, savaş uçağı teknolojisini kullanan ilk iş jetidir. Aynı zamanda,  Dassault  son derece başarılı Mirage savaş uçağını üreten şirkettir. Bununla birlikte, Mirage tek motorlu bir uçak olsa da, 7X üç motorlu konfigürasyon kullanan birkaç özel jetten biridir. Bugün piyasadaki en yakıt tasarruflu ağır jetlerden biridir. Türkiye’den ABD’ye direkt uçuş sağlayabilen uçaklardandır.

Falcon 8X,  7X’den daha ileride ve rakip Gulfstream’ in G650’sine çok yakın olan maksimum 6,450 nm – 500 nm aralığında uçacak şekilde tasarlanmıştır. Uçuş menzili, dünyanın en iyi şehir çiftlerinin çoğunu birbirini bağlamaktadır.

Tri-jet (üç motor) olarak, daha küçük pistlere iniş yapmak için mükemmel bir çevikliğe sahiptir. Bu durum, uzun mesafeli uçuşlar için ek bir güvenlik faktörü verir.

Falcon 8X, geniş ve uzun bir stand-up kabini sunar. İki WC, mutfak alanı ve geniş orta kabin alanı ile kullanıcılarına son derece konforlu bir uçuş imkanı sunmaktadır. Dönüştürülebilir koltuklar 5 düz yatak şeklini alabilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Abelag Aviation. Air Alsie. Air Charter Scotland. Air Hamburg. Albinati Aeronautics. Bikinijet. Set Air. Brenzil Pty Ltd. CAT Aviation AG. CSI. Dasnair. Dassault Falcon Service. Execaire. Executive Jet Management Europe. FLYINGGROUP. Hyperion Aviation. Spectrum Aviation. Jet Aviation Flight Services, Inc. JET24 LTD.   Galaxy Airways Inc. Jetimmobilier. TAG Aviation. Jetto. Jetflite. Luxaviation France. Unijet. Meridian Air Charter. Palmali Air. Planet 9. Skyfirst. Svenskt Industriflyg. Swiss ACM. Avcon Jet AG. Swiss Global Jet Management Ltd. Jetpool Network GmbH. TAG Aviation S.A. VOLUXIS. DC Aviation Malta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9H-SXT, G-STMT, G-CRNS, 9H-JLK, OE-IPW, OE-LRR, SE-DJL, SE-DJK, 9H-TOO, TC-RMK, N996MS, N919NE, N19NE, TC-MMM, N221HJ, F-HECD, OH-WIX, 9H-SFK, C-GLXC, N900NB, VT-FCN, 9H-GRC, PH-AJX, N24TH, CSEFG, CSDTT, CSDSF, CSDSD, C-GSTG, F-HEXR, F-GLLM, HB-JSD, OY-VIK, HB-JSS, HB-JOB, VH-CRW, TC-KMR, HB-JWX, D-ASIM, G-MATO, OY-TSS, OY-SKK, OY-RAB, OY-PGA, OY-OLD, OY-NEW, OY-EKC, OY-EJD, OY-DBS, OO-EJA.

 

+90 850 885 05 20